Aktualności

POLICYJNE DZIAŁANIA PODCZAS BOŻEGO CIAŁA I DŁUGIEGO WEEKENDU

Trwa długi, czerwcowy weekend. To czas wzmożonych, policyjnych działań. Do niedzieli, na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego należy spodziewać się większej ilości policyjnych patroli. Będą po to, by pomagać, ale i reagować na przypadki łamania przepisów i zasad ruchu drogowego. Policjanci będą zwracać uwagę na trzeźwość kierujących, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości.

Do niedzieli, 11 czerwca br., na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego może zrobić się tłoczno. Wiele osób, korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. W czasie przedłużonego weekendu, olsztyńscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Funkcjonariusze przede wszystkim będą służyć pomocą, zapewniać płynność ruchu na głównych trasach. Zwrócą szczególną uwagę na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożeni są najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego. Z reakcją funkcjonariuszy muszą liczyć się ci, którzy nieprawidłowo wyprzedzają inne pojazdy, wyprzedzają bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu.
Na pobłażliwość nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Można spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości. Policjanci będą reagować na przypadki przekraczania prędkości, czy złego stanu technicznego pojazdu.
Sezon motocyklowy już się rozpoczął, dlatego też szczególna uwaga funkcjonariuszy będzie zwrócona na motocyklistów i motorowerzystów.
W czwartek (8 czerwca 2023 r.) na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego obchodzone były uroczystości Bożego Ciała. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników pieszych procesji jak również kierowców.

 

  • ZABEZPIECZENIE PROCESJI
  • ZABEZPIECZENIE PROCESJI
  • ZABEZPIECZENIE PROCESJI
  • ZABEZPIECZENIE PROCESJI

 

Tego dnia również przed godziną 10:00 na ul. Armii Krajowej w Olsztynie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowe volvo, za którego kierownicą siedział 38-letni mężczyzna. Przekroczył on dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Jechał 103 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy i został on ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 13 punktów karnych.


Bądźmy odpowiedzialni i ostrożni na drodze, bezpieczeństwo zależy od nas samych!


(p.ż/ r.j)

Powrót na górę strony