Aktualności

Poszukiwani zatrzymani

Policjanci zatrzymali na terenie Olsztyna 21, 35 i 38-latka, którzy byli poszukiwani przez organy ścigania. Mężczyźni mieli na swoim koncie czyny, za które orzeczono kary pobawienia wolności.

W sobotę (10.06.2023 r.) funkcjonariusze na jednej z ulic w Olsztynie zauważyli kobietę, która nie przestrzegała zakazu spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Kobieta za powyższe wykroczenie została ukarana mandatem. Wraz z kobietą na miejscu zastano 35-latka, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności.
Tego samego dnia w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna funkcjonariusze zatrzymali 38-latka, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu.
Z kolei w niedzielę (11.06.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Olsztyna. Na miejscu okazało się, że 21-latek przekroczył linię kas, nie płacąc za artykuły o łącznej wartości ponad 150 złotych. Został ujęty przez pracownika sklepu. Mężczyzna za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 21-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 2 lat i 75 dni pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.
Zarówno 21, 35 i 38-latek zostali zatrzymani, a najbliższe dni spędzą w zakładach karnych. Nie unikną odpowiedzialności za swoje czyny.


 (p.ż/t.m)

 

Powrót na górę strony