Aktualności

Podsumowanie czerwcowego weekendu na drogach Olsztyna i powiatu Olsztyńskiego

Długi, czerwcowy weekend dobiegł końca. W tym czasie (od czwartku do niedzieli) funkcjonariusze odnotowali 4 wypadki drogowe oraz 29 kolizji drogowych. Policjanci czuwając nad bezpieczeństwem i porządkiem wszystkich uczestników ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego 29-latka i 30-latkę, którzy wsiedli za kierownicę na tzw. ,,podwójnym gazie” oraz 23-latka i 38-latka bez uprawnień do kierowania pojazdami.

W świąteczny czwartek przed godziną 10:00 na ul. Armii Krajowej w Olsztynie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowe volvo, za którego kierownicą siedział 38-letni mężczyzna. Przekroczył on dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Jechał 103 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy i został on ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 13 punktów karnych.

W piątek (09.06.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na al. Wojska Polskiego w Olsztynie kierujący osobowym fordem, znajdujący się pod wpływem alkoholu został ujęty przez świadka zdarzenia, który zauważył, jak mężczyzna wsiadając do pojazdu poruszał się chwiejnym krokiem. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 29-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Całe szczęście mężczyzna w porę został wyeliminowany z ruchu drogowego i poniesie konsekwencje swoich czynów.

Również w piątek (09.06 2023 r.) na ul. Lubelskiej w Olsztynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego kierującego motocyklem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Jechał 91 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane uprawnienia do kierowania motocyklem.

W sobotę (10.06.2023 r.) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej na wysokości m. Jemiołowo osobowego peugeota, za którego kierownicą siedziała 30-latka. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 30-latka odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

W niedzielę (11.06.2023 r.) po godzinie 20:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli na DK16 osobowego peugeota, za którego kierownicą siedział 23-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania wkrótce będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.
Za prowadzenie pojazdu mechanicznego nie mając do tego uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższa niż 1500 złotych.
Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(p.ż/t.m)

Powrót na górę strony