Aktualności

Chciała sprzedać deskorolkę – straciła prawie 6 tysięcy złotych

Prawie 6 tysięcy złotych straciła 41-latka, która chciała sprzedać deskorolkę. Kobieta kliknęła w link przesłany przez rzekomego kupującego. Na fałszywej stronie banku wpisała login i hasło i tym samym dała oszustom dostęp do swojego konta.

Do olsztyńskich policjantów zgłosiła się 41-letnia mieszkanka powiatu olsztyńskiego, która została oszukana podczas sprzedaży na jednym z portali ogłoszeniowych.  Kobieta miała zamieścić ogłoszenie o sprzedaży deskorolki. Jeszcze tego samego dnia otrzymała wiadomość, że pewna osoba jest zainteresowana kupnem i chciałaby zapłacić za towar. Kiedy 41-latka kliknęła w link, została przekierowana na stronę przypominającą witrynę jej banku. Tam zalogowała się do swojego konta i otrzymywała kody potwierdzające transakcję, które wpisywała. Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Łącznie z jej konta ubyło prawie 6 tysięcy złotych. Mieszkanka powiatu olsztyńskiego zadzwoniła do banku z informacją, że padła ofiarą oszustwa oraz zgłosiła sprawę na policję.

(p.ż/t.m)


Przypominamy!

  • Nie wchodźmy w nieznane linki.
  • Zwracajmy uwagę na dane transakcji bankowych oraz kwotę jakie autoryzujemy.
  • Bądźmy ostrożni w kontaktach z nieznajomymi i potencjalnymi kontrahentami.
  • Dokładnie czytajmy każdą wiadomość z kodem autoryzacyjnym, którą dostajemy z banku.
  • Każde finalizowanie transakcji poza portalem aukcyjnym, czy to przez wiadomości mailowe, sms-y i komunikatory, które zwierają linki powinno wzbudzić naszą czujność.
Powrót na górę strony