Aktualności

85-letnia mieszkanka Olsztyna straciła 25 tysięcy złotych

85-letnia mieszkanka Olsztyna przekazała w ręce oszusta podającego się za policjanta 25 tysięcy złotych. Pamiętajmy - policja nie działa w ten sposób!

Nie po raz pierwszy policjanci apelują i ostrzegają o tym, że oszuści wykorzystają różne metody i sposoby, żeby zdobyć niekiedy oszczędności całego życia. W poniedziałek (12.06.2023 r.) oszuści zadzwonili do 85-letniej mieszkanki Olsztyna. Najpierw zadzwonił nieznany mężczyzna podający się za przedstawiciela poczty, który miał do przekazania listy polecone, a następnie mężczyzna, podający się za policjanta, który ostrzegał przed tym, że kobieta może paść ofiarą oszustwa. Żeby tego uniknąć, poradził, aby seniorka przekazała swoje oszczędności, w celu ich zabezpieczenia. 85-latka przygotowała pieniądze i miała czekać, aż zjawi się po nie „funkcjonariusz policji”. Oszust poinstruował ją, żeby nikomu nie wspominała o tej sprawie. Po chwili do drzwi mieszkania zapukała pewna kobieta, podająca się za przedstawiciela policji. W ręce oszustów trafiło 25 tysięcy złotych. Kobieta poinformowała o zaistniałej sytuacji sąsiadów, którzy uświadomili kobiecie, że padła ofiarą oszustwa. Sprawa została zgłoszona na policję.

(p.ż/k.h)

 

Ponownie apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.  Nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom, które podają się za członków rodziny czy policjantów, bądź proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej. Rozmawiajmy z członkami naszej rodziny o bezpieczeństwie, o tym, że nigdy nie należy przekazywać pieniędzy nieznanym osobom i wpuszczać ich do swojego domu. Zawsze potwierdzajmy ,,prośbę o pomoc” kontaktując się osobiście. Wykonajmy telefon lub skontaktujmy się bezpośrednio. Nie działajmy w pośpiechu. W przypadku podejrzenia oszustwa koniecznie poinformujmy Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony