Aktualności

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Wakacje za pasem. To czas wyjazdów, wypoczynku nad wodą, w górach, spotkań z bliskimi i znajomymi. Nie zapominajmy jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Należy również wiedzieć jak postępować w obliczu zagrożeń jakie możemy spotkać na swojej drodze podczas letniego wypoczynku. W związku z tym policjanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie są obecni na organizowanych festynach, aby nieustannie przypominać o najważniejszym - o bezpieczeństwie.

W sobotę (10.06.2023 r.) w Olsztynie na placu przy jednym z centrów handlowych odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Była to świetna okazja do podejmowania rozmów o bezpieczeństwie. Oprócz pokazów, licznych zabaw i konkursów z nagrodami przygotowanych przez przedstawicieli Organizacji Międzyzakładowej NSZZ ,,Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Regionu Warmińsko-Mazurskiego, dzieci mogły zobaczyć z bliska wyposażenie oraz pojazdy służbowe m.in. Policji, Wojska, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Leśnej czy Ratowników Medycznych. Obok przedstawicieli z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele następujących służb państwowych: 45 Olsztyńskiego Batalionu Lekkiej Piechoty 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Aresztu Śledczego w Olsztynie, Zakładu Karnego w Barczewie, Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Nadleśnictwa Olsztyn - Lasów Państwowych, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie oraz liczni partnerzy i patron medialny. Wszystko po to, aby przed zbliżającymi się wakacjami przypominać, że bezpieczeństwo zależy od nas samych, a bezpieczeństwo najmłodszych zależy od ich opiekunów. Festyny to również okazja do przypominania o tym, że każdy kto pragnie czuć satysfakcję ze swojej pracy i nieść pomoc innym, może tego spróbować zakładając policyjny mundur.

Więcej szczegółowych informacji na temat etapów doboru do służby można przeczytać na stronie:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/etapy/90000,Etapy-postepowania-kwalifikacyjnego-do-Policji.html

(p.ż)

  • FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA
  • FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA
  • FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA
Powrót na górę strony