Aktualności

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspierani przez policyjnych wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Przy 24-latku i 19-latce policjanci zabezpieczyli substancje zabronione. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W ubiegły wtorek (13.06.2023 r.) funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz policyjni wywiadowcy w toku przeprowadzonych czynności w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna ujawnili substancje zabronione. Na miejscu funkcjonariusze zastali 24-letniego mieszkańca Olsztyna oraz 19-letnią mieszkankę Olsztyna, którzy na ich widok nerwowo się zachowywali. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i kobietę. W trakcie policyjnych czynności podczas przeszukania mieszkania i samochodu, zabezpieczone zostały substancje zabronione oraz gotówka - ponad 13 tysięcy złotych. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to 33 gramy ziela konopii innych niż włókniste, 2 gramy meta amfetaminy oraz 55 gramów mefedronu. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.
24-latek i 19-latka zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 24-latek usłyszał dwa zarzuty, a 19-latka zarzut posiadania substancji zabronionych, do których się przyznali. Wobec kobiety i mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Sprawa jest rozwojowa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.  

(p.ż/rj)

 

  • ZABEZPIECZONE SUBSTANCJE ZABRONIONE I GOTÓWKA
Powrót na górę strony