Aktualności

Policjanci powstrzymali 32-latka przed nieodwracalną decyzją

Pomagamy i chronimy to motto, które na co dzień przyświeca policyjnej służbie. Tym razem olsztyńscy funkcjonariusze pomogli mężczyźnie, który znalazł się w sytuacji kryzysowej i próbował skoczyć z wiaduktu. Ostatecznie mężczyzna otrzymał specjalistyczną pomoc medyczną.

W nocy z soboty na niedziele (24/25.06.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pewien mężczyzna może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu lub zdrowiu. Według relacji zgłaszającej mężczyzna miał przebywać na torowisku. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie nie zastali mężczyzny. Funkcjonariusze jednak postanowili skontaktować się ze zgłaszającą,  która przedstawiła im szczegóły zdarzenia, na podstawie których zlokalizowali 32-latka będącego w sytuacji kryzysowej. Mężczyzna kilkaset metrów dalej siedział na barierce wiaduktu i szykował się do skoku. Funkcjonariusze mając świadomość, że mężczyzna znajduje się w okolicznościach zagrażających jego życiu, natychmiast przystąpili do działania. Policjanci podczas rozmowy odwiedli 32-latka od zamiaru skoku z wiaduktu, a następnie przetransportowali w bezpieczne miejsce. Mężczyzna ostatecznie otrzymał specjalistyczną pomoc medyczną.

Szybka i skuteczna interwencja funkcjonariuszy z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – st. post. Karoliny Błędowskiej  oraz st. post. Piotra Walesiaka, którzy bez wahania ruszyli na ratunek, zapobiegła możliwej tragedii.  

 

Nie obawiaj się poprosić o pomoc!

Pamiętaj, każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.
Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.
Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://stopdepresji.pl/

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/

Pomagamy i chronimy! Dołącz do nas!

Ratowanie ludzkiego zdrowia i życia to stały element policyjnej służby. Każda interwencja zakończona skutecznym działaniem i ocaleniem mienia, zdrowia, czy życia innej osoby, to powód do dumy i motywacja do dalszej służby.
Każdy kto pragnie czuć satysfakcje ze swojej pracy i nieść pomoc innym, może tego spróbować zakładając policyjny mundur.
Osoby zainteresowane służbą w Policji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony:
https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/rekrutacja-do-policji/491,Rekrutacja-do-Policji.html

(aj)

Powrót na górę strony