Aktualności

Zatrzymani kierowcy z sądowym zakazem

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę auta, mimo sądowego zakazu. 41-latek „wpadł” podczas kontroli drogowej na DK 16. Z kolei 27-latek doprowadził do kolizji drogowej. Obaj wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W poniedziałek (26.06.2023) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na DK 16 w m. Rapaty zatrzymali do kontroli osobowe audi. Za kierownicą auta siedział 41-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna wybrał się podróż, mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.
Tego samego dnia policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej w rejonie jednego z olsztyńskich skrzyżowań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierujący mazdą nie zachował należytego odstępu między pojazdami i najechał na tył volkswagena. Okazało się, że na sprawcy kolizji ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami.
W obu przypadkach policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
(aj/kh)

 

Powrót na górę strony