Aktualności

Kolejni poszukiwani w rękach olsztyńskich policjantów

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z interwencjami lub prowadzonymi przez funkcjonariuszy czynnościami służbowymi. Za swoje czyny odpowiedzą 32-latek, 37-latek oraz 40-latka zatrzymani przez olsztyńskich policjantów.

We wtorek (27.06.2023 r.) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna zatrzymali 40-letnią kobietę, która po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazała się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy Olsztyn celem odbycia kary 180 dni pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Kobieta najbliższe dni spędzi w zakładzie karnym.

Tego samego dnia funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych na jednej z ulic Olsztyna zauważyli mężczyznę, który przypominał osobę poszukiwaną. Sprawdzenie w policyjnych systemach tylko potwierdziło ten fakt. 37-latek okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy Olsztyn celem odbycia kary  148  dni pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Został zatrzymany i w końcu odpowie za swoje czyny.

W środę (28.06.2023 r.) olsztyńscy funkcjonariusze zatrzymali podczas wykonywania czynności służbowych na terenie m. Ostróda 32-latka, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy Wołomin w celu odbycia łącznej kary 5 lat pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna został zatrzymany i nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.

(pż/kh)

Powrót na górę strony