Aktualności

Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na 3 miesiące. O surowych konsekwencjach zbyt szybkiej jazdy przekonał się pewien 21-letni kierujący volkswagenem. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych.

W środę (28.06.2023) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Sielskiej zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierowca jechał z prędkością 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 13 punktów karnych.

Przypominamy, że 17 września weszły w życie  zmiany w przepisach ruchu drogowego. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat za wykroczenie popełnione w ruchu drogowym będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które podlegają "recydywie" to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła. Ponadto punkty karne kasują się dopiero po upływie 2 lat od momentu opłaty mandatu.
(aj)

Powrót na górę strony