Aktualności

Usłyszał zarzuty za włamania do piwnic

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością p-ko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili kto stoi za włamaniami do piwnic w jednym z bloków na terenie Olsztyna. Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Olsztyna w wyniku pracy operacyjnej. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (28.06.2023 r.) Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością p-ko Mieniu KMP Olsztyn zatrzymali 20-letniego mieszkańca Olsztyna podejrzanego o włamania do piwnic w jednym z bloków na terenie Olsztyna. Do tych zdarzeń doszło w maju 2023 roku. Policjanci analizując ślady i dowody zebrane w toku postępowania, zdobyli informacje wskazujące na konkretną osobę, która mogła mieć z nimi związek. Tak wpadli na trop 20-letniego mieszkańca Olsztyna. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Policyjne dochodzenie wykazało, że to właśnie zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna usiłował i dokonał jednego włamania do kilku piwnic na terenie Olsztyna. Z jednej z nich zabrał rower i wędki o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali te rzeczy i zwrócili prawowitemu właścicielowi.

20-latek usłyszał 7 zarzutów usiłowania i 1 zarzut kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(p.ż/tm)

Powrót na górę strony