Aktualności

Byli poszukiwani zostali zatrzymani

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z interwencjami. Różne są również podstawy poszukiwań. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Olsztyńscy policjanci dokonali zatrzymań trzech mężczyzn, który od pewnego czasu ukrywali się przed organami ścigania.

W sobotę (01.07.2023 r.) funkcjonariusze w jednym z mieszkań na terenie m. Olsztyna zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie nakazu doprowadzenia celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 75 dni za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko mieniu.
Również tego samego dnia w kolejnym z mieszkań na terenie Olsztyna policjanci zatrzymali 51-latka, który okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie nakazu doprowadzenia celem pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.
W niedzielę (02.07.2023 r.) funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie interweniowali w jednym ze sklepów na terenie Olsztyna. Na miejscu wylegitymowali 38-latka, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.
Mężczyźni zostali zatrzymani. To kolejny raz kiedy to dzięki działaniom policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie osoby nie unikną odpowiedzialności karnej i odbędą karę pozbawienia wolności.
(p.ż/r.j)

Powrót na górę strony