Aktualności

Służba w Policji? To się opłaca!

Jeśli interesuje Cię szeroki wachlarz możliwości dla połączenia swoich pasji z pracą, a ponadto uposażenie, które rośnie w toku służby wraz z jej stażem oraz kolejnymi awansami – wstąp do Policji! To się opłaca! Komenda Miejska Policji w Olsztynie zachęca do tego, aby zostać jej funkcjonariuszem.

Służba w Policji to nie tylko możliwość poświęcenia się pracy na rzecz bezpieczeństwa, ale również szeroki wachlarz możliwości dla połączenia swoich pasji z pracą. Policyjni wodniacy, przewodnicy psów, motocykliści z wydziałów ruchu drogowego, kontrterroryści, specjaliści z zakresu kryminalistyki, dociekliwi kryminalni i gotowi na nowe wyzwania policjanci z prewencji - dla wielu z nich obowiązki służbowe i zadania jakie są przed nimi stawiane, są także okazją do rozwijania swoich zainteresowań, łączenia hobby z pracą, a także zdobywania zupełnie nowych doświadczeń. Związane jest z tym również wysokie uposażenie, które rośnie w toku służby wraz z jej stażem oraz kolejnymi awansami. Aktualne uposażenie policjanta - już na etapie szkolenia podstawowego - na stanowisku kursanta wynosi 3790 złotych netto („na rękę”) w przypadku policjanta, który nie ukończył 26 roku życia i 3620 złotych dla funkcjonariuszy po 26 roku życia. Po pozytywnym ukończeniu etapu szkolenia podstawowego policjant, który nie ukończył 26 roku życia może liczyć na zarobki w wysokości 4855 złotych netto. Natomiast 4545 złotych otrzymają policjanci po 26 roku życia. Z każdym awansem oraz kolejnymi latami wysługi, te zarobki wzrastają. Policjanci posiadają również prawo do wcześniejszej emerytury, która przysługuje po 25 latach służby.


DOŁĄCZ DO NAS!
Jeśli masz wykształcenie co najmniej średnie, posiadasz polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię, czyli zawsze postępujesz zgodnie z normami moralnymi, etycznymi oraz prawnymi, korzystasz z pełni praw publicznych, a dobro społeczeństwa i bezpieczeństwo ludzi stanowi dla ciebie wartość nadrzędną – DOŁĄCZ DO NAS! Wystarczy wziąć udział w rekrutacji. Złożyć wymagane dokumenty (podanie, kwestionariusz osobowy, dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie, a także umiejętności przydatne do służby w Policji np. jesteś ratownikiem medycznym, wodnym, masz uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych, czy instruktora sportów walki,  znasz języki obce na poziomie B2 itp.) w komórce ds. doboru w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Po przejściu procesu rekrutacyjnego (sprawdzeniu danych zawartych w kwestionariuszu, testu wiedzy składającego się z 40 pytań, testu sprawności fizycznej - podczas pokonywania toru przeszkód należy zmieścić się w czasie 1,41 sek., a także badań psychologicznych) pozostaje czekać na planowane przyjęcia.


Kolejne przyjęcia do służby w garnizonie warmińsko-mazurskim w 2023 roku zaplanowano:
·    23 sierpnia
·    27 października
·    28 grudnia


Więcej szczegółowych informacji na temat etapów doboru do służby można przeczytać na stronie:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/etapy/90000,Etapy-postepowania-kwalifikacyjnego-do-Policji.html

(p.ż/k/h)

  • PLAKAT DOBÓR DO POLICJI (ŹR. KWP OLSZTYN)
Powrót na górę strony