Aktualności

Usłyszała 6 zarzutów oszustwa

Olsztyńscy policjanci przy współpracy z prokuraturą na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 27-latce 6 zarzutów oszustwa. Kobieta ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 27-latce, mieszkance powiatu wrocławskiego. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy współpracy z Prokuraturą Rejonową Olsztyn Południe na podstawie przeprowadzonego dochodzenia i zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili kobiecie 6 zarzutów oszustwa. Do przestępczego procederu doszło w maju 2022 roku. Kobieta za pośrednictwem jednego z portali umieszczała ogłoszenia, w których oferowała na sprzedaż łóżko kosmetyczne. Osoby zainteresowane ofertą kontaktowały się z 27-latką, która nie tylko wprowadzała je w błąd co do swojej tożsamości, ale również po otrzymaniu zaliczek na wskazany numer konta, kontakt z ogłoszeniodawcą urywał się. Łączna suma strat to prawie 3 tysiące złotych, a pokrzywdzone osoby pochodziły z terenu całego kraju, również z województwa warmińsko-mazurskiego.
27-latka ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
(pż/kh)

Powrót na górę strony