Aktualności

Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego funkcjonariusze pracowali na miejscu 1 wypadku drogowego i 28 kolizji drogowych, a także wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego 41-latka oraz 55-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

W piątek (07.07.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w rejonie m. Słupy (gm. Dywity) z udziałem motocyklisty i dwóch pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący motocyklem marki Honda 26-latek jadąc od m. Słupy w kierunku m. Wadąg nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania – w wyniku czego uderzył w osobową skodę, która uderzyła kolejno w osobowego volkswagena. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 10 punktów karnych. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Występowały utrudnienia w ruchu drogowym.

 

  • Miejsce zdarzenia drogowego.
  • Miejsce zdarzenia drogowego.

 

W sobotę (08.07.2023 r.) na wysokości m. Jonkowo funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 55-latka siedzącego za kierownicą osobowego renault, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i został on ukarany mandatem karnym.
W niedzielę (09.07.2023 r.) w godzinach wieczornych funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie z polecenia oficera dyżurnego podjęli interwencję na wysokości m. Klebark Wielki wobec 41-letniego mężczyzny kierującego skuterem. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem.

(p.ż/ r.j)

Powrót na górę strony