Aktualności

Poszukiwani „wpadli” w różnych okolicznościach

Olsztyńscy policjanci zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. 38-latka ,,wpadła" na kradzieży sklepowej. 51 i 29-latek podczas czynności legitymowania. Z kolei 48-latek sam zgłosił się do jednostki Policji.

W piątek (07.07.2023) olsztyńscy policjanci interweniowali wobec 38-latki, która ukradła alkohol w jednym ze sklepów na terenie miasta. Kobieta za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że kobieta była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, ponieważ nie opłaciła zasądzonej grzywny. 38-latka po uregulowaniu należności została zwolniona do domu.

W sobotę (08.07.2023) funkcjonariusze zatrzymali kolejnego poszukiwanego 51-latka. Okazało się, że mężczyzna miał do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego. Kilka godzin później policjanci na jednej z ulic Starego Miasta zatrzymali 29-latka, który był poszukiwany listem gończym wydanym przez olsztyński sąd. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko mieniu poszukiwany miał do odbycia karę 75 dni pozbawienia wolności.

W poniedziałek (10.07.2023) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się 48-latek, który twierdził, że jest osobą poszukiwaną i chce rozliczyć się z wymiarem sprawiedliwości. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło, że mężczyzna ma do odbycia karę 287 dni pozbawienia wolności.

29, 48 i 51-latek zostali zatrzymani i trafią do aresztu, w którym spędzą najbliższe miesiące.

(a.j)

Powrót na górę strony