Aktualności

Kontrole obozów harcerskich w powiecie olsztyńskim

Funkcjonariusze, we współpracy z innymi służbami, przeprowadzają kontrole obozów harcerskich działających na terenie powiatu olsztyńskiego. Odwiedzili już m.in. harcerzy wypoczywających nad jez. Serwent w gm. Purda oraz obozy harcerskie w ośrodkach w m. Ząbie, Kurki oraz w Waszecie. Policjanci wraz z innymi służbami sprawdzali obozowiska pod kątem bezpieczeństwa oraz udzielali uczestnikom obozu cennych rad.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zobligowane zostały do skontrolowania obozów harcerskich zorganizowanych na terenie powiatu olsztyńskiego. Podczas kontroli funkcjonariusze podejmowali tematy związane z bezpieczeństwem i m.in. akcją ,,Bezpieczne wakacje”. Policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie czy Komisariatu Policji w Olsztynku wspólnie z innymi służbami odwiedzają obozowiska, by sprawdzić czy ich uczestnicy mogą wypoczywać bezpiecznie i cieszyć się urokami lata. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie dokonali kontroli obozowiska harcerskiego zorganizowanego nad jez. Serwent w gm. Purda, gdzie wypoczywa około 90 harcerzy. Przedstawiciele Komisariatu Policji w Olsztynku odwiedzili harcerzy, którzy rozbili swoje namioty w okolicach miejscowości Ząbie, Kurki oraz w Waszecie. Na tych obozach wypoczywa ponad 300 zuchów i harcerzy.
Funkcjonariusze sprawdzili m.in. zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, zabezpieczenie miejsc noclegowych i kąpielisk. Spotkali się także z zuchami i harcerzami przypominając im o zasadach bezpiecznego wypoczynku, zgodnie z akcjami profilaktycznymi ,,Bezpieczne wakacje” czy ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Opiekunom udzielili kilku cennych wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie obozów. Wszystko to w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie obozowisk. Kontrole zorganizowanych miejsc wypoczynku będą prowadzone cyklicznie do końca wakacji.
(p.ż)

  • Kontrole obozów harcerskich.
  • Kontrole obozów harcerskich.
  • Kontrole obozów harcerskich.
  • Kontrole obozów harcerskich.
Powrót na górę strony