Aktualności

Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tym celu sprawdzają, czy kierowcy stosują się do obowiązujących limitów prędkości. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy prawa i narażają na niebezpieczeństwo siebie i pozostałych użytkowników dróg. Nie ma pobłażania wobec piratów drogowych!

We wtorek (11.07.2023) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Towarowej zatrzymali do kontroli osobowego hyundaia, którego kierujący jechał z prędkością 109 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 18-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 13 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami oraz zdjęcie nogi z gazu szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań, gdzie należy zachować szczególną czujność.
Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi przepisami ruchu drogowego:
https://policja.pl/pol/aktualnosci/223024,Juz-od-17-wrzesnia-zmiany-w-przepisach-Prawo-o-ruchu-drogowym-SPOT.html
(aj)

 

Powrót na górę strony