Aktualności

Byli poszukiwani zostali zatrzymani

Policjanci zatrzymują osoby poszukiwane w miejscu ich zamieszkania, podczas legitymowania w związku z podejmowanymi interwencjami. Różne są również podstawy poszukiwań. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Olsztyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy od pewnego czasu ukrywali się przed organami ścigania.

W piątek (14.07.2023 r.) funkcjonariusze w toku policyjnych czynności ustalili miejsce pobytu poszukiwanego listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie oraz Sąd Rejonowy w Kwidzynie 32-latka, celem odbycia zastępczej kary 39 dni pozbawienia wolności oraz celem odbycia kary 180 dni pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione w przeszłości. 

W niedzielę (16.07.2023 r.) na jednej z ulic w Olsztynie funkcjonariusze interweniowali w związku ze spożywaniem alkoholu w miejscu zabronionym przez 39-letniego mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie nakazu doprowadzenia w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 10 dni lub opłacenia grzywny za to samo wykroczenie popełnione w przeszłości. W związku z tym, że mężczyzna nie posiadał wymaganej kwoty, został zatrzymany.

W poniedziałek (17.07.2023 r.) funkcjonariusze w toku policyjnych czynności ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna znajduje się poszukiwany mężczyzna. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. 55-latek po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku za przestępstwo przeciwko mieniu.

Mężczyźni zostali zatrzymani. To kolejny raz, kiedy to dzięki działaniom policjantów m.in. z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie osoby nie unikną odpowiedzialności karnej i odbędą karę pozbawienia wolności.

(pż/kh)

Powrót na górę strony