Aktualności

Podczas spotkań profilaktycznych, na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego – dbamy o bezpieczeństwo

Data publikacji 22.07.2023

Policjanci na co dzień dbają o bezpieczeństwo i porządek na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Tym razem czuwali nad bezpieczeństwem wydarzenia motoryzacyjnego, którego trasa przebiegała przez Olsztyn i miejscowości w powiecie olsztyńskim. Funkcjonariusze również dbają o najmłodszych podczas spotkań profilaktycznych, których celem jest nie tylko przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ale również przypominanie, gdzie należy szukać pomocy, kiedy spotka nas niebezpieczeństwo.

W środę (19.07.2023 r.) w jednym z parków na terenie Olsztyna odbyło się spotkanie w ramach akcji ,,Bezpieczne wakacje” oraz ,,Policjant twoim przyjacielem”. Jest to profilaktyczne spotkanie organizowane cyklicznie, w którym udział wzięły dzieci z olsztyńskich placówek edukacyjnych. Dzielnicowi z PP II Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wraz z przedstawicielami służb, rozmawiali z najmłodszymi o bezpiecznym spędzaniu wakacji, o tym jak należy zachowywać się nad wodą, na drodze, w lesie.
Nie mogło zabraknąć nas również na piątkowym (21.07.2023 r.) pikniku nad jez. Ukiel, gdzie również przypominaliśmy w jaki sposób bezpiecznie spędzić wakacje. Można nas było spotkać na stoisku profilaktycznym. Na najmłodszych czekało wiele ciekawych gier i zabaw dotyczących bezpieczeństwa, a także gadżety poprawiające widoczność na drodze, ulotki, rebusy i krzyżówki. Na stoisku profilaktyczno-edukacyjnym gościła policyjna bohaterka POLA – mała dziewczynka, której historie związane z wpadaniem w ciągłe tarapaty uczą jak należy postępować, aby zachować bezpieczeństwo. W ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zachęcaliśmy również do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą. Najmłodsi mieli niepowtarzalną okazję, aby przymierzyć elementy policyjnego umundurowania.
To również doskonała okazja do promocji zawodu policjanta. Więcej informacji na temat doboru do służby w Policji znajduje się tutaj:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/rekrutacja-do-policji/491,Rekrutacja-do-Policji.html

Z kolei od środy do piątku (19-21.07.2023 r.) czuwaliśmy nad bezpieczeństwem wydarzenia motoryzacyjnego, którego trasa przebiegała przez Olsztyn i  miejscowości w powiecie olsztyńskim. Celem samochodowej imprezy turystyczno-nawigacyjnej było propagowanie kultury w ruchu drogowym  oraz poznanie walorów m.in. województwa warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy poruszali się po drogach naszego regionu zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

(p.ż/tm)

 

Powrót na górę strony