Aktualności

Zgłosił kradzież samochodu. Okazało się, że zapomniał, gdzie go zaparkował

O tym jak zawodna może być pamięć, świadczy przypadek 78-letniego mieszkańca Olsztyna. Senior zgłosił policjantom kradzież auta. Jak się okazało, do żadnego przestępstwa nie doszło, a mężczyzna po prostu zapomniał, gdzie zaparkował swój samochód.

W piątek (21.07.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży auta. Z relacji 78-latka wynikało, że rano zaparkował osobową toyotę na parkingu przy al. Niepodległości i poszedł do pobliskiej przychodni lekarskiej. Po wyjściu z budynku senior miał z przerażeniem odkryć, że samochodu nie ma w pozostawionym miejscu i natychmiast o sytuacji powiadomił służby. Na miejsce zostali skierowani policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Już po  chwili funkcjonariusze odnaleźli rzekomą skradzioną toyotę zaparkowaną w innym miejscu na tej samej ulicy, niż sądził zgłaszający. Jak się okazało, do żadnej kradzieży nie doszło. 78-latek po prostu zapomniał, gdzie zaparkował auto.

Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności to my sami jesteśmy odpowiedzialni za prawidłowe zabezpieczenie swojego mienia. Apelujemy, aby dokładnie sprawdzić czy faktycznie doszło do kradzieży, a dopiero potem udać się na Policję. Zwracajmy uwagę na to, gdzie zostawiamy swoje auto. Należy również pamiętać, że za zgłoszenie o niepopełnionym przestępstwie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
(aj/tm)

Powrót na górę strony