Aktualności

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wakacyjnych wydarzeń

W weekend policjanci czuwali na bezpieczeństwem uczestników wakacyjnych wydarzeń. Policyjni wodniacy oraz profilaktycy aktywnie włączyli się w akcję nad jeziorem Ukiel pn. „Bezpieczny Olsztyn na wodzie” promując bezpieczne zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku. Funkcjonariusze byli również obecni podczas trwających od czwartku do niedzieli dni Olsztyna.

Od czwartku do niedzieli (27-30.07.2023) policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników „Roztańczonych Dni Olsztyna”. Przez cztery dni funkcjonariusze byli obecni podczas imprez towarzyszących wydarzeniu – koncertach, festynach czy tanecznych animacjach. Podczas trwania imprez nie doszło do poważniejszych incydentów oraz zakłócania ładu i porządku publicznego. Nie odnotowaliśmy również żadnych zdarzeń kryminalnych.

  • Zdjęcie przedstawia policyjny radiów w a tle osoby podczas imprezy

W piątek (28.07.2023) nad jeziorem Ukiel odbył się festyn profilaktyczny pn. „Bezpieczny Olsztyn na wodzie”. Na zaproszenie organizatorów wzięli w nim udział przedstawiciele z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej oraz policyjni wodniacy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Ideą wydarzenia było promowanie bezpiecznych postaw podczas wypoczynku nad wodą. Wśród przygotowanych atrakcji był m.in. pokaz ratownictwa wodnego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem policyjnych wodniaków. Najmłodsi, którzy odwiedzili policyjne stoisko profilaktyczne mogli liczyć nie tylko na ciekawe gadżety, uczestniczyć w konkursach, posłuchać przygód policyjnej bohaterki Poli, ale także zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Młodzież mogła dowiedzieć się o szczegółach policyjnej służby, a także zasadach doboru do naszej formacji. Nie zabrakło także rozmów o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku.
(aj)

  • Zdjęcie przedstawia uczestników festyny pod namiotem profilaktycznym.
  • Zdjęcie przedstawia stoisko profilaktyczne - ulotki, plakat dobory do policji oraz gadżety.
  • Zdjęcie przedstawia uczestników festynu  oraz policyjny namiot profilaktyczny.
  • Zdjęcie przedstawia policyjną łódź oraz skuter wodny wraz z osobami na jeziorze.
  • Zdjęcie przedstawia policyjną łódź na jeziorze.
  • Zdjęcie przedstawia uczestników festynu oraz w tle pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej na plaży.
Powrót na górę strony