Aktualności

Wakacyjne spotkania i rozmowy o bezpieczeństwie

Zespół ds. Profilaktyki Społecznej KMP w Olsztynie wraz z dzielnicowym z KP w Olsztynku oraz funkcjonariuszami ruchu drogowego spotkali się w OS-W ZHP "Perkoz" w Waszecie z uczestnikami i organizatorami Wojewódzkiego Obozu Szkoleniowo-Wypoczynkowego Młodzieżowych Drużyn Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie. Wszystko po to, aby przypominać o bezpieczeństwie.

W  środę (09.08.2023 r.) zorganizowano i przeprowadzono 3 spotkania z uczestnikami oraz opiekunami Wojewódzkiego Obozu Szkoleniowo-Wypoczynkowego Młodzieżowych Drużyn Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie. Łącznie w przedsięwzięciu tym udział wzięło niemal 200 osób. 

Podczas cyklu spotkań w Waszecie rozmawiano o wielu aspektach bezpieczeństwa, zwracając szczególną uwagę na wypoczynek nad wodą, w lesie oraz podczas zmiennej pogody. Poruszano wątki odpowiedzialności prawnej nieletnich dopuszczających się przejawów demoralizacji i czynów karalnych, a także bezpieczeństwa w domu i na dworze . Apelowano o słuchanie poleceń opiekunów i wychowawców podczas obozu niwelując zagrożenia.

Wśród dzieci i młodzieży propagowano założenia ogólnopolskiej akcji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz zachęcano do wzięcia udziału w konkursie "ARTYSTYCZNY przeWODNIK". Ponadto uczestnicy spotkań mogli z bliska podziwiać policyjne motocykle oraz porozmawiać z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na co dzień pilnują przestrzegania przepisów w ruchu drogowym. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz samoobrony przygotowany przez policjanta Wydziału Zabezpieczenia Miasta, któremu towarzyszył dzielnicowy z Komisariatu Policji w Olsztynku. Końcówkę spotkań funkcjonariusze poświęcili na promocję zawodu policjanta i przekazanie informacji o codziennej służbie tej formacji mundurowej.

#POMAGAMYiCHRONIMY

Każdy kto pragnie czuć satysfakcję ze swojej pracy i nieść pomoc innym, może tego spróbować zakładając policyjny mundur.

Proces rekrutacji do Policji trwa nieprzerwanie. Kolejne przyjęcia do służby w garnizonie warmińsko-mazurskim w 2023 roku zaplanowano:

  • 23 sierpnia
  • 27 października
  • 28 grudnia

Więcej szczegółowych informacji na temat etapów doboru do służby można przeczytać na stronie:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/etapy/90000,Etapy-postepowania-kwalifikacyjnego-do-Policji.html

(p.ż/d.m)

  • Spotkania z uczestnikami oraz opiekunami Wojewódzkiego Obozu Szkoleniowo-Wypoczynkowego Młodzieżowych Drużyn Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie.
  • Spotkania z uczestnikami oraz opiekunami Wojewódzkiego Obozu Szkoleniowo-Wypoczynkowego Młodzieżowych Drużyn Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie.
Powrót na górę strony