Aktualności

Kolejny cios w przestępczość narkotykową

Intensywna praca olsztyńskich policjantów spowodowała zatrzymaniem kolejnych partii substancji zabronionych. Tym razem na czarny rynek nie trafi prawie 1 kg marihuany oraz ok 50 g mefedronu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 27-letni mieszkaniec Olsztyna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków zabronionych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w swojej codziennej służbie pracują nad tym, aby wyeliminować z obrotu zabronione substancje i zatrzymać sprawców przestępstw. Tym razem na podstawie przeprowadzonych czynności wpadli na trop 27-latka, który w mieszkaniu mógł posiadać znaczne ilości środków odurzających. W działaniach brali udział także funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci środę (16.08.2023) na jednej z ulic w mieście zauważyli wskazanego mężczyznę, a następnie weszli do zajmowanego przez niego mieszkania na olsztyńskich Jarotach. Przeszukanie poszczególnych pomieszczeń potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. W aneksie kuchennym znaleziono torbę sportową w której znajdował się worek foliowy z zawartości zielonego suszu roślinnego. Ponadto w mieszkaniu znaleziono woreczki ze zbrylonymi substancjami koloru białego i beżowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono prawie 1 kilogram marihuany oraz około 50 gramów mefedronu.  Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Policjanci w trakcie przeszukania zabezpieczyli także gotówkę oraz telefony komórkowe.

27-latek został zatrzymany i trafił od policyjnego aresztu. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków zabronionych. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłej kary w kwocie ponad 70 tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(aj/kh)

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Pierwszy kadr przedstawia zabezpieczone narkotyki, gotówkę oraz telefony, powyżej napis "Policja", następny kadr przedstawia prowadzenie zatrzymanego mężczyznę przez nieumundurowanych policjantów.

Film Film

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Pierwszy kadr przedstawia zabezpieczone narkotyki, gotówkę oraz telefony, powyżej napis "Policja", następny kadr przedstawia prowadzenie zatrzymanego mężczyznę przez nieumundurowanych policjantów.

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 7.24 MB)

Powrót na górę strony