Aktualności

Groźnie wyglądająca kolizja na DK 16

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na DK 16 z udziałem pięciu pojazdów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. 37-latek, który miał doprowadzić do kolizji stracił już prawo jazdy. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W poniedziałek (21.08.2023) około godz. 15:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK 16 (25 km) w pobliżu m. Wójtowo z udziałem pięciu pojazdów, w tym trzech aut osobowych oraz dwóch busów. Jego prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez 37-letniego kierującego Iveco, który najechał na tył poprzedzającego auta, co skutkowało tym, że kolejne pojazdy najechały na siebie. W wyniku zdarzenia do szpitala na badania trafiły cztery osoby. Dwoje dzieci podróżujących Volkswagenem Turanem, pasażerka Volkswagena Passata oraz kierowca Mercedesa Sprintera. W zdarzeniu brał udział również kierowca osobowej skody, który nie trafił do szpitala. Badanie policyjnym  alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.
Ostatecznie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Policjanci zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. W tym przypadku grozi mu grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych.
(aj/kh)

  • Miejsce zdarzenia drogowego
  • Miejsce zdarzenia drogowego
  • Miejsce zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony