Aktualności

Wsiedli za kierownicę „na podwójnym gazie”

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy wybrali się w podróż „na podwójnym gazie”. W organizmie 33-letniego kierującego skodą krążyło ponad 2,5 promila alkoholu. Z kolei 38-latek wsiadł za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Obaj mężczyźni ze swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W czwartek (24.08.2023) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie, na jednej z dróg w gminie, zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę. Po podejściu do kierującego policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 33-latka. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście na jednej z gminnych dróg zauważyli osobowego volkswagena. Ich uwagę przykuł styl jazdy kierującego, który zjeżdżał od prawej do lewej krawędzi jezdni. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Okazało się, że siedzący za kierownicą 38-latek był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyły ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że na mężczyźnie ciąży sądowy, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd, którym się poruszał – nie posiadał aktualnych badań technicznych.

W obu przypadkach policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Z kolei kierowanie autem wbrew sądowemu zakazowi jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.
(aj/kh)

Powrót na górę strony