Aktualności

Zdarzenie drogowe z udziałem tramwaju i samochodu osobowego

Olsztyńscy funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem osobowej skody i tramwaju. Apelujemy o ostrożność, a także o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W czwartek (24.08.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Minakowskiego w Olsztynie z udziałem osobowej skody oraz tramwaju. Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wynika, że siedząca za kierownicą osobowej skody 35-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu tramwajowi. Pojazdem szynowym w chwili zdarzenia podróżowało około 30 osób. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że zarówno kierująca skodą jak i 57-latek kierujący tramwajem byli trzeźwi.
Ostatecznie kierująca osobową skodą została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jej konto wpłynie 10 punktów karnych.
(p.ż)

  • Zdarzenie drogowe
  • Zdarzenie drogowe
Powrót na górę strony