Aktualności

Ponowne uderzenie policjantów w podziemie narkotykowe

Prawie 800 gramów narkotyków zabezpieczonych na jednej z posesji w powiecie olsztyńskim. To już kolejne w ostatnim czasie uderzenie w przestępczość narkotykową. Do sprawy zatrzymano 26-latka, który usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie nie zwalniają tempa w działaniach przeciwko narkotykowym biznesom. Tym razem w ich zainteresowaniu pozostał 26-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który mógł posiadać znaczne ilości środków odurzających. W ubiegły czwartek (24.08.2023) funkcjonariusze postanowili przeszukać posesję zajmowaną przez mężczyznę. W działaniach brali udział także funkcjonariusze z Wydziału Techniki Kryminalistycznej i Statystyki Przestępczości KMP w Olsztynie. Na miejscu był również prokurator z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ. 26-latek był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło przeszukanie poszczególnych pomieszczeń w domu oraz samej posesji. Do jej sprawdzenia wykorzystano także psa specjalnie wyszkolonego w wykrywaniu zapachu narkotyków. To właśnie czuły nos czworonoga doprowadził do nielegalnych substancji ukrytych m.in. w wiacie śmietnikowej. W wyniku przeprowadzonych czynności znaleziono marihuanę, haszysz, mefedron, tabletki MDMA oraz amfetaminę o łącznej masie prawie 800 gramów. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji zabronionych. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłej kary w kwocie 30 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(aj/rj)

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Pierwszy kadr przedstawia zabezpieczone narkotyki. Kolejny - prowadzenie zatrzymanego mężczyznę przez nieumundurowanych policjantów.

  • Zdjęcie przedstawia napis policja oraz zabezpieczone narkotyki.
  • Zdjęcie przedstawia napis policja oraz zabezpieczone narkotyki.
  • Zdjęcie przedstawia napis policja oraz zabezpieczone narkotyki.

Film Film

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Pierwszy kadr przedstawia zabezpieczone narkotyki. Kolejny - prowadzenie zatrzymanego mężczyznę przez nieumundurowanych policjantów.

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 8.58 MB)

Powrót na górę strony