Aktualności

Policjanci sprawdzali oznakowanie dróg w pobliżu szkół

W poniedziałek na szkolnych korytarzach zabrzmi pierwszy dzwonek. Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczniów sprawdzali oznakowanie drogowe w obrębie placówek oświatowych. Przypominamy, że każdy z nas może zgłosić nieprawidłowości dotyczące infrastruktury drogowej za pomocą aplikacji KMZB.

Każdego roku, jeszcze przed zakończeniem wakacji, policjanci podejmują działania, które mają poprawić stan bezpieczeństwa w okolicach szkół. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie skontrolowali infrastrukturę drogową w pobliżu placówek oświatowych na terenie Olsztyna. Zwracali uwagę między innymi na właściwe oznakowanie przejść dla pieszych czy widoczność znaków drogowych informujących o znajdującej się w pobliżu szkole. Na podstawie przeprowadzonych kontroli sporządzili trzy wnioski do zarządy drogi o poprawę lub uzupełnienie oznakowania w rejonie szkół.

Przypominamy, że nieprawidłowości dotyczące infrastruktury drogowej można zgłosić za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to prosta aplikacja, dzięki której każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy.

Link do KMZB:

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

(aj/rj)

Powrót na górę strony