Aktualności

Nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci wyeliminowali z dróg dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich, 35-latek „wpadł” po tym, jak przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że w jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Z kolei kompletnie pijany (2,5 promila alkoholu w organizmie) 59-letni kierujący peugeotem najpierw doprowadzi do kolizji, a następnie został ujęty przez świadków. Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy i wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W czwartek (31.08.2023) policjanci z olsztyńskiej drogówki na al. Armii Krajowej zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o prawie 30 km/h. Ponadto mężczyzna siedzący za kierownicą auta zlekceważył obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. Okazał się, że 35-latek wybrał się w podróż, mimo ponad 1,5 promila alkoholu krążącego w jego organizmie.

Tego samego dnia, wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczącego obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego autem. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji świadków wynikało, że kierujący osobowym peugeotem doprowadził do uszkodzenia czterech zaparkowanych pojazdów. Po chwili na miejscu pojawili się zaniepokojeni mieszkańcy. Po podejściu do kierującego peugeotem wyczuli od niego silny zapach alkoholu, po czym zabrali mu kluczyki do auta i wezwali policyjny patrol, któremu przekazali mężczyznę. Okazał się nim 59-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu.

35 i 59-latek stracili już prawo jazdy. Wkrótce przed sądem odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Obaj nie unikną również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

(aj)

 

Powrót na górę strony