Aktualności

Kolejni poszukiwani w rękach policji

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest podczas legitymowania w związku z interwencjami. Zdarzają się również sytuacje, że osoby poszukiwane chcą rozliczyć się z przeszłością i po opłaceniu grzywny zostają zwolnione. Przekonali się o tym 36 i 39-latek.

W poniedziałek (11.09.2023 r.) funkcjonariusze podczas pełnionej służby na jednej z ulic na terenie Olsztyna zauważyli mężczyznę, który swoim wyglądem przypominał im osobę poszukiwaną. Okazało się, że policyjne oko nigdy nie zawodzi i 39-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego był osobą poszukiwaną listem gończym do odbycia kary 10 dni pozbawienia wolności lub opłacenia grzywny. Poszukiwany oświadczył, iż ma możliwość opłacenia grzywny. Po jej opłaceniu zgodnie z dyspozycją sądu został zwolniony. Tym samym rozliczył się z przeszłością.

We wtorek (12.09.2023 r.) z polecenia oficera dyżurnego udano się na jeden z parkingów w gm. Olsztynek, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia za kierownicą jednego z pojazdów miał znajdować się mężczyzna pod wpływem alkoholu. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej. Kierującym mercedesem okazał się 36-latek. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy, za to po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jest on osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary 1 roku i 5 miesięcy pozbawienia wolności. 36-latek został zatrzymany, a najbliższe dni spędzi w zakładzie karnym.

(pż/kh)

Powrót na górę strony