Aktualności

Zły stan techniczny naczepy

Brak hamulców, opłakany stan ogumienia, braki w wyposażeniu naczepy i uszkodzone oświetlenie – to wynik drobiazgowej kontroli pojazdu ciężarowego na DK 16 przez policjantów z olsztyńskiej drogówki. 34-letni kierujący został ukarany mandatami, a właściciel firmy musi liczyć się z dotkliwszą karą. Do Inspekcji Transportu Drogowego trafią stosowne dokumenty dotyczące stanu technicznego naczepy.

W czwartek (14.09.2023) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na DK 16 w pobliżu m. Ruszajmy zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy marki Daf, za którego kierownicą siedział 34-letni mężczyzna. Podczas czynności wyszło na jaw, że stan techniczny naczepy był opłakany. Na jednej z osi nie działały hamulce, a niektóre opony były kompletnie zużyte. Ponadto naczepa nie była odpowiednio oznakowana oraz jeden z reflektorów był uszkodzony.
To wszystko spowodowało, że policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy oraz wydali decyzję o zakazie dalszej jazdy. 34-latek został ukarany mandatami. Policjanci sporządzili również stosowną dokumentację do Inspekcji Transportu Drogowego. Nieodpowiedzialny właściciel firmy będzie musiał liczyć się ze sporą grzywną za dopuszczenie pojazdu do wykonywania przewozów.
(aj)

  • Zdjęcie przedstawia pojazd ciężarowy na parkingu.
  • Zdjęcie przedstawia pojazd ciężarowy na parkingu.
  • Zdjęcie przedstawia część pojazdu ciężarowego na parkingu.
Powrót na górę strony