Aktualności

Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

W miniony weekend funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Od piątku do niedzieli policjanci pracowali na miejscu 2 wypadków drogowych oraz 24 kolizji drogowych. Wyeliminowali z ruchu drogowego również kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

W niedzielę (17.09.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na jednym ze skrzyżowań w gm. Dywity. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW 40-latek, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu audi, za którego kierownicą siedział 28-latek, co doprowadziło do zdarzenia drogowego. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. W związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującemu BMW zostało zatrzymane prawo jazdy.

 

  • Miejsce zdarzenia drogowego
  • Miejsce zdarzenia drogowego

 

W piątek (15.09.2023 r.) na ul. Sielskiej w Olsztynie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 39-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym. Siedzący za kierownicą osobowego suzuki mężczyzna jechał 104 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Za Powyższe wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 13 punktów karnych. Mężczyźnie zostało również zatrzymane prawo jazdy.

W sobotę (16.09.2023 r.) przed godziną 19.00 funkcjonariusze zatrzymali na ul. Żurawiej w Olsztynie do kontroli drogowej osobowego volkswagena, za którego kierownicą siedział 38-latek.  Mężczyzna jechał 94 km/h przy ograniczeniu 40 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za zbyt szybką jazdę został również ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 13 punktów karnych.

Tego samego dnia, w tym samym miejscu do kontroli drogowej została zatrzymana również 32-latka, która siedziała za kierownicą mercedesa. W obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość. Jechała 92 km/h przy ograniczeniu 40 km/h. Za powyższe wykroczenie również została ukarana mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jej konto wpłynie 13 punktów karnych. Również zostało jej zatrzymane prawo jazdy.

(p.ż/k.h)

Powrót na górę strony