Aktualności

Pomoc przyszła na czas

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania pewnego 26-latka w kryzysie emocjonalnym. W odnalezieniu mężczyzny okazała się pomoc jego znajomej, a także spostrzegawczość policjanta kryminalnego z Komisariatu Policji w Barczewie. Tego samego dnia, jeszcze przed służbą spotkał on mężczyznę na terenie miasta, zapamiętał jego twarz, dzięki czemu mógł wytypować jego lokalizację. Ostatecznie 26-latek trafił pod opiekę medyczną, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

W czwartek (14.09.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna mogący przebywać na terenie gminy Barczewo, może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu lub zdrowiu. Policjanci niepokojące informacje otrzymali od rodziny 26-latka z województwa śląskiego. Natychmiast przystąpiono do poszukiwań mężczyzny. Po kilku godzinach 26-latek został zauważony w okolicach Stawu Więziennego w Barczewie. Jego odnalezienie było możliwe dzięki spostrzegawczości policjanta kryminalnego z Komisariatu Policji w Barczewie. Funkcjonariusz tego samego dnia, jeszcze przed służbą spotkał mężczyznę na terenie miasta, zapamiętał jego twarz, dzięki czemu mógł wytypować jego lokalizację. Okazało się także, że mężczyzna był już pod opieką swojej znajomej, która chwilę wcześniej go zauważyła. Ostatecznie 26-latek został przewieziony do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

Nie obawiaj się poprosić o pomoc!
Pamiętaj, każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów.
Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.
Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.
Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://stopdepresji.pl/
Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między nnymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.
Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/


Pomagamy i chronimy! Dołącz do nas!
Ratowanie ludzkiego zdrowia i życia to stały element policyjnej służby. Każda interwencja zakończona skutecznym działaniem i ocaleniem mienia, zdrowia, czy życia innej osoby, to powód do dumy i motywacja do dalszej służby. Każdy kto pragnie czuć satysfakcje ze swojej pracy i nieść pomoc innym, może tego spróbować zakładając policyjny mundur.
Osoby zainteresowane służbą w Policji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony:
https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/rekrutacja-do-policji/491,Rekrutacja-do-Policji.html

(aj/kh)

Powrót na górę strony