Aktualności

Pomagamy i chronimy w różnych sytuacjach

Olsztyńscy policjanci byli w Działdowie w związku z przemieszczaniem się kibiców. Na dworcu funkcjonariusze pomogli 16-latkowi, który znalazł się w niebezpiecznej sytuacji. Po informacji od świadków bez wahania ruszyli na pomoc. Zabrali nastolatka z torowiska i przetransportowali w bezpieczne miejsce.

W niedzielę (17.09.2023) policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dbali o bezpieczeństwo podróżnych podczas przejazdu grup kibiców pociągiem. Około godz. 21:00 na dworcu w Działdowie do funkcjonariuszy podeszły dwie zaniepokojone kobiety. Twierdziły, że pewien młody mężczyzna znalazł się w niebezpiecznej sytuacji – miał przebywać na torowisku, gdzie odbywa się ruch pociągów. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Podbiegli we wskazane miejsce i zabrali z torowiska w bezpieczne miejsce 16-latka. Okazało się, że nieletni był pod wpływem alkoholu i samodzielnie doprowadził do tak groźnej sytuacji. O zdarzeniu został powiadomiony policyjny patrol z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Natomiast nastolatek ostatecznie trafił pod opiekę matki.  

Nie obawiaj się poprosić o pomoc!

Pamiętaj - każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów.

Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją. Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.

Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://stopdepresji.pl/ Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między Innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/

Pomagamy i chronimy! Dołącz do nas!

Ratowanie ludzkiego zdrowia i życia to stały element policyjnej służby. Każda interwencja zakończona skutecznym działaniem i ocaleniem mienia, zdrowia, czy życia innej osoby, to powód do dumy i motywacja do dalszej służby. Każdy kto pragnie czuć satysfakcję ze swojej pracy i nieść pomoc innym, może tego spróbować zakładając policyjny mundur.

Osoby zainteresowane służbą w Policji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/rekrutacja-do-policji/491,Rekrutacja-do-Policji.html

 (aj/tm)

Powrót na górę strony