Aktualności

Na „40” jechał z prędkością 103 km/h – stracił prawo jazdy

Policjanci zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 62 km/h. Miejsce, w którym doszło do popełnienia wykroczenia zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie obyło się też bez wysokiego mandatu i punktów karnych.

W sobotę (23.09.2023 r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Żurawiej prowadzili działania mające na celu weryfikację miejsc, w których dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości wskazanych w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Kilka minut po godz. 19:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem, który jechał z prędkością 103 km/h przekraczając dozwoloną prędkość wynoszącą 40 km/h, aż o 63 km/h. 27-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 2000 złotych. Na jego konto wpłynie także 14 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została stworzona w celu zaangażowania społeczeństwa w działania mające realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ich najbliższej okolicy. Korzystając z prostej aplikacji można zgłaszać niebezpieczne sytuacje, które zaobserwowaliśmy w naszym otoczeniu. Jak widać na powyższym przykładzie, dzięki współpracy obywateli z policją poziom i poczucie bezpieczeństwa wzrasta.

Krajowa Mapa Zagrożeń dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Powrót na górę strony