Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby pomógł 39-letniemu mężczyźnie

Policjant z Olsztyna w czasie wolnym od służby interweniował wobec 39-letniego mężczyzny, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjanta i jego partnerki, którzy akurat znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, na szczęście nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

W poniedziałek (25.09.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który chciał targnąć się na swoje życie. Z informacji przekazywanych przez policjanta z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który akurat wracał ze służby wynikało, że przy jednym z budynków w rejonie Osiedla Generałów na terenie Olsztyna zauważył mężczyznę, który swoim zachowaniem szczególnie zwrócił jego uwagę. Funkcjonariusz podejrzewał, że osoba ta może chcieć targnąć się na swoje życie. Nie czekając policjant zwrócił się z prośbą do swojej partnerki o to, aby nawiązała rozmowę z 39-latkiem. W tym czasie funkcjonariusz powiadomił służby. Policjant i jego partnerka zaopiekowali się mężczyzną. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol oraz zespół ratownictwa medycznego, a mężczyźnie została udzielona specjalistyczna pomoc. Szybka i zdecydowana reakcja olsztyńskiego policjanta i jego partnerki, a także rozmowa były na tyle skuteczne, że nie doszło do tragedii. 39-latek trafił pod specjalistyczną opiekę lekarzy.
(p.ż/r.j)

Nie obawiaj się poprosić o pomoc!
Pamiętaj, każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów.
Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.
Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.
Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://stopdepresji.pl/
Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.
Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/

Pomagamy i chronimy! Dołącz do nas!
Ratowanie ludzkiego zdrowia i życia to stały element policyjnej służby. Każda interwencja zakończona skutecznym działaniem i ocaleniem mienia, zdrowia, czy życia innej osoby, to powód do dumy i motywacja do dalszej służby.
Każdy kto pragnie czuć satysfakcje ze swojej pracy i nieść pomoc innym, może tego spróbować zakładając policyjny mundur.
Osoby zainteresowane służbą w Policji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony:
https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/rekrutacja-do-policji/491,Rekrutacja-do-Policji.html

Powrót na górę strony