Aktualności

Zatrzymany 18-latek został tymczasowy aresztowany 

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w pobliżu jednej z galerii handlowych na terenie Olsztyna. W jego wyniku do szpitala trafiły dwie młode osoby. Policjanci w trakcie czynności do sprawy zatrzymali 18-latka. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 18-latek usłyszał zarzuty. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

W poniedziałek (25.09.2023) wieczorem około godz. 19:00 oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w pobliżu jednej z galerii handlowych doszło do szarpaniny między młodymi osobami, podczas której dwie osoby zostały zranione nożem. W wyniku zdarzenia 15 i 17-latek trafili do szpitala. Poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej udzielili olsztyńscy policjanci oraz żołnierz po służbie. Policjanci w trakcie czynności  do sprawy zatrzymali 18-latka. Młody mężczyzna był pobudzony, agresywny, stawiał czynny opór, miał znieważyć i zaatakować interweniujących funkcjonariuszy. 18-latkowi została pobrana krew do badań pod kątem obecności środków odurzających w jego organizmie. Ponadto przy młodym mężczyźnie zostały znalezione narkotyki. 
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 18-latek usłyszał zarzuty m.in. dotyczące usiłowania zabójstwa w tzw. zamiarze ewentualnym, posiadania środków odurzających, a także znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. 
W czwartek (28.09.2023) decyzją sądu wobec 18-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe. 

(aj/tm)
 

Powrót na górę strony