Aktualności

Przekroczył prędkość. Nie miał uprawnień do kierowania pojazdami

Olszyńscy policjanci zatrzymali 23-letniego kierującego fordem, który pędził z prędkością 104 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Każdego dnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dbają o bezpieczeństwo użytkowników dróg. W tym celu m.in. sprawdzają, czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. We wtorek (03.10.2023) na jednej z ulic w m. Tomaszkowo policjanci zatrzymali do kontroli osobowego forda, którego kierowca jechał z prędkością 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Jest to wykroczenie za które grozi mandat karny w kwocie 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 23-latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.
Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
(aj)

Powrót na górę strony