Aktualności

Poszukiwani-zatrzymani

Funkcjonariusze podczas podejmowanych interwencji ujawnili osoby, które okazały się poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Przekonali się o tym 34-latka, 53-latek oraz 38-latek, którzy nie unikną odpowiedzialności za czyny popełnione w przeszłości, a najbliższe dni spędzą w zakładach karnych, a także 42-latek, który chciał od razu rozliczyć się z przeszłością, opłacając grzywnę. 

W piątek (13.10.2023 r.) funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego udali się do jednego z mieszkań na terenie m. Olsztyn. Podczas interwencji po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że wylegitymowany na miejscu 42-letni mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary pozbawienia wolności lub opłacenia grzywny. Z kolei obecna na miejscu 34-latka również okazała się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości na podstawie nakazu doprowadzenia celem odbycia kary 59 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna po opłaceniu grzywny został zwolniony. Natomiast kobieta została zatrzymana i nie uniknie odpowiedzialności za przestępstwo popełnione w przeszłości. 

Tego samego dnia olsztyńscy funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego Komedny Miejskiej Policji w Olsztynie udali się na jedną z ulic w mieście, gdzie pracownik ochrony sklepu ujął sprawcę kradzieży. Na miejscu policjanci zastali 53-letniego mężczyznę. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna ten jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie nakazu doprowadzenia, celem odbycia kary pozbawienia wolności  w wymiarze 6 miesięcy. 53-latek za popełnione wykroczenie kradzieży został ukarany mandatem, z kolei najbliższe dni spędzi w zakładzie karnym. Nie uniknie odpowiedzialności za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko mieniu. 

W sobotę (14.10.2023 r.) policjanci z polecenia oficera dyżurnego udali się do jednego z mieszkań w Olsztynie, gdzie podejmując czynności legitymowania podczas trwającej interwencji, 38-letni mężczyzna będący w lokalu, okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie nakazu doprowadzenia celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 50 dni lub opłacenia grzywny. Mężczyzna został zatrzymany, nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. 
(p.ż/k.h) 

Powrót na górę strony