Aktualności

Zdarzenia drogowe na ulicach Olsztyna

Wczoraj funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, do których doszło na ulicach Olsztyna. Policjanci przypominają jak ważne jest stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. 

W poniedziałek (16.10.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w rejonie al. Sybiraków w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący osobową toyotą nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych, doprowadzając do zdarzenia drogowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. 
Tego samego dnia oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzenia drogowym, do którego doszło w rejonie Placu Jana Pawła II w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynikało, że kierujący osobową toyotą jadąc al.Piłsudskiego na skrzyżowaniu z ul.1 Maja, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony, tym samym nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi osobowemu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 15 punktów karnych. Występowały chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym. 
(p.ż/ t.m)

Powrót na górę strony