Aktualności

Nie ma przyzwolenia na akty wandalizmu!

Policjanci z Dywit wyjaśnili okoliczności uszkodzenia i pomalowania balustrady tarasu widokowego nad jeziorem Dywickim. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia wpadli na trop dwóch 13-latków mających związek z wandalizmem. Podczas prowadzonych czynności okazało, że jeden z 13-latków w skrajnie nieodpowiedzialny sposób postanowił uczcić halloween, malując sprayem balustradę i elewację budynku. O zdarzeniach zostanie powiadomiony sąd rodzinny, który zadecyduję o dalszych konsekwencjach.

W ubiegły wtorek (07.11.2023) do Posterunku Policji w Dywitach wpłynęło zawiadomienie dotyczące uszkodzenia oraz pomalowania tarasu widokowego nad jeziorem Dywickim. Łączną wartość strat wyceniono na 500 złotych. Podczas czynności policjanci dotarli do nagrań z monitoringów, rozpytali okolicznych mieszkańców. W ten sposób dotarli do pewnego 13-latka, który miał mieć związek ze zdarzeniem. Z jego relacji wynikało, że 1 listopada będąc z grupą znajomych nieumyślnie uszkodził jedną z szyb tarasu widokowego – chcąc rzucić kamieniem w kierunku kolegi, uderzył w szkło, które pękło.

W dalszym ciągu zagadką pozostawała sprawa naniesienia napisów sprayem na balustradzie. Skrupulatne działanie policjantki prowadzącej czynności wyjaśniające, doprowadziły do kolejnych ustaleń. Policjantka szybko dotarła do kolejnego 13-latka, który miał mieć związek z napisami. Okazało się, że w noc halloweenową chłopak wraz z grupą rówieśników postanowili w skrajnie nieodpowiedzialny sposób zrobić „psikusa” okolicznym mieszkańcom. 13-latek miał pomalować balustradę i elewację jednego z budynków.

W obu przypadkach zgromadzona dokumentacja trafi do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

Sprawa ma charakter rozwojowy – niewykluczone, że tej nocy doszło od innych podobnie motywowanych zdarzeń, co jest przedmiotem prowadzonego postępowania. Wszelkie osoby, które mogły zostać poszkodowane w tej sprawie, proszone są o kontakt z policjantami z Posterunku Policji w Dywitach – tel. 47 731 15 66, 47 731 15 61 lub mailowo: posterunek.dywity@olsztyn.ol.policja.gov.pl.

Rodzicu! Daj dzieciom dobry przykład!

To na nas, dorosłych, ciąży obowiązek sprawowania właściwej opieki nad najmłodszymi i dawania im dobrych przykładów. Rozmawiajmy z naszymi dziećmi na temat zagrożeń, jakie mogą je spotkać w codziennym życiu, a także przekazujmy im właściwe wzorce zachowań. Wytłumaczmy także dzieciom na czym ma polegać bezpieczna zabawa halloweenowa, bez żadnych negatywnych konsekwencji.

(aj/tm)

Powrót na górę strony