Aktualności

29-latek usłyszał 6 zarzutów kradzieży

Dzięki intensywnym działaniom funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Barczewie, zatrzymany został sprawca kradzieży perfum na terenie m. Barczewo, który jak się okazało stał również za szeregiem innych kradzieży o łącznej sumie strat prawie 7 tysięcy złotych. 29-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego usłyszał 6 zarzutów w tej sprawie. Wobec mężczyzny zastosowano również policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie wyjaśnili sprawę kradzieży. Na początku listopada 2023 r. na terenie jednej z drogerii w m. Barczewo zatrzymali sprawcę kradzieży perfum znanych marek o łącznej wartości ponad 800 złotych. W toku policyjnych działań, a także na podstawie analizy prowadzonych postępowań oraz zabezpieczonych nagrań z kamer monitoringów ustalili, że mężczyzna ten może być również sprawcą innych kradzieży. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów kradzieży, do których się przyznał, a łączna suma strat to prawie 7 tysięcy złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 29-latek działał w ramach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu wyższy wymiar kary. Ponadto wobec mężczyzny zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

(pż/kh)

Powrót na górę strony