Aktualności

"Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”- akcja na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Olsztyńscy policjanci włączyli się w kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Głównym celem działań jest uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2023 r.

 

W ramach akcji ,,Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” w dniach 18.11 2023r. i 9.12.2023 r. na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich samochodach. Zachęcać będą do tego olsztyńscy funkcjonariusze, przypominając o tym jak ważny podczas codziennej jazdy jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł.

Wadliwe oświetlenie pojazdu, przy złych warunkach atmosferycznych, znacznie ogranicza widoczność na drodze i może być przyczyną zdarzeń drogowych. Prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy na wcześniejszą, szybszą reakcję, szczególnie podczas warunków jesiennych, czy zimowych, a także nie utrudniają widoczności innym kierowcom podczas jazdy. Warto konserwować i czyścić co jakiś czas reflektory samochodowe, które ulegają eksploatacji. Ważny jest również odpowiedni dobór lamp. Należy je regularnie wymieniać. Zgodnie z hasłem akcji ,,Twoje Światła- Nasze Bezpieczeństwo”.

Policjanci z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego aktywnie włączyli się do akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Podczas przeprowadzanych kontroli drogowych sprawdzają stan oświetlenie pojazdów od którego zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że w najbliższą sobotę (21.10.2023) na wybranych stacjach diagnostycznych kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach.

Poniżej publikujemy wykaz stacji diagnostycznych, które biorą udział w kampanii:

  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ul. Towarowa 6, 10-417 Olsztyn.
  • SKP PZM Olsztyn ul. Sielska 5, 10-801 Olsztyn.
  • Auto - Service Zbigniew Olszewski Szczęsne 130, 10-687 Szczęsne.

https://policja.pl/pol/aktualnosci/237201,Twoje-swiatla-Nasze-bezpieczenstwo.html

(p.ż/aj)

Powrót na górę strony