Aktualności

Poszukiwani- zatrzymani

Funkcjonariusze jednego dnia zatrzymali m.in. pewnego 39-latka, który okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności, a także pewnego 30-latka, poszukiwanego listem gończym, który postanowił rozliczyć się z przeszłością i po opłaceniu grzywny został zwolniony.

W czwartek (16.11.2023 r.) funkcjonariusze na jednej z ulic w m. Barczewo ujawnili podczas legitymowania poszukiwanego mężczyznę. Po dokonaniu sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 39-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od wykonania obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna został zatrzymany, a najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Tego samego dnia policjanci na jednej z ulic w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, za którego kierownicą siedział pewien 30-latek. Podczas legitymowania wyszło na jaw, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną na podstawie listu gończego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, celem odbycia kary 30 dni aresztu lub opłacenia grzywny za wykroczenie popełnione w przeszłości. Mężczyzna został zatrzymany. 30-latek postanowił rozliczyć się z przeszłością i po opłaceniu grzywny został zwolniony.

(p.ż/kh)

Powrót na górę strony