Aktualności

Zbyt szybko w obszarze zabudowanym

Policjanci zatrzymali prawo jazdy, 41-latkowi, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h. Miejsce, w którym doszło do popełnienia wykroczenia zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie obyło się też bez wysokiego mandatu i punktów karnych.

W czwartek (16.11.2023) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Żurawiej prowadzili działania mające na celu weryfikację miejsc, w których dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości, wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kilka minut po godz. 15:00 policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który jechał z prędkością 96 km/h przekraczając dozwoloną prędkość wynoszącą 40 km/h, aż o 56 km/h. 41-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 13 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została stworzona w celu zaangażowania społeczeństwa w działania mające realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ich najbliższej okolicy. Korzystając z prostej aplikacji można zgłaszać niebezpieczne sytuacje, które zaobserwowaliśmy w naszym otoczeniu. Jak widać na powyższym przykładzie, dzięki współpracy obywateli z policją poziom i poczucie bezpieczeństwa wzrasta.
Krajowa Mapa Zagrożeń dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
(aj)

Powrót na górę strony