Aktualności

Poszukiwani – zatrzymani

Funkcjonariusze niemal każdego dnia zatrzymują osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Tym razem 28, 34 i 53-latek ,,wpadli” podczas przeprowadzanych interwencji. 28-latek od razu rozliczył się z przeszłością opłacając grzywnę, z kolei 34 i 53-latek najbliższe miesiące spędzą w zakładach karnych.

W sobotę (18.11.2023 r.) funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie udali się na jedną z ulic w związku ze zgłoszeniem, że w jednym z autobusów komunikacji publicznej na terenie Olsztyna miał spać mężczyzna. Na miejscu policjanci zastali 34-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie na podstawie nakazu doprowadzenia celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo popełnione w ruchu drogowym. Mężczyzna został zatrzymany, a najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.
W niedzielę (19.11.2023 r.) na jednej z ulic w Olsztynie funkcjonariusze wylegitymowali osobę pieszą w związku z popełnieniem wykroczenia – przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 28-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie listu gończego celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 50 dni lub opłacenia grzywny. Mężczyzna został zatrzymany, a po opłaceniu grzywny zwolniony. Za powyższe wykroczenie został pouczony.
Tego samego dnia funkcjonariusze podczas interwencji w jednym z mieszkań na terenie m. Olsztyn wylegitymowali mężczyznę, który przebywał na miejscu. 53-latek po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy. Mężczyzna został zatrzymany, a najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.
(p.ż)

Powrót na górę strony