Dołącz do nas! Rekrutacja do służby w Policji trwa!
Służba w Policji to nie tylko stałość zatrudnienia i możliwość pełnienia służby w mundurze blisko miejsca zamieszkania. To również szansa wielokierunkowego rozwoju osobistego, zdobywania nowych umiejętności i uprawnień, przechodzenia szkoleń w różnym zakresie. Nie czekaj – na realizację swoich marzeń nigdy nie jest za późno - dowiedz się jak wstąpić w nasze szeregi.
Kto może pełnić służbę w Policji?
Bagaż doświadczeń życiowych również jest tym, co może charakteryzować bardzo dobrego policjanta. Dlatego dla przyjęć do Policji nie ma limitu wieku. Jednak są warunki, które należy spełnić. Służbę w Policji może pełnić:
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
- nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- posiadający co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
- korzystający z pełni praw publicznych,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych
- osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Jak wygląda proces rekrutacji?
Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna się z chwilą złożenia przez kandydata do służby w Policji odpowiednich dokumentów, których wykaz znajduje się na stronie internetowej. Po ich sprawdzeniu i zaakceptowaniu, kandydata czekają 3 testy:
- test wiedzy składający się z 40 pytań z wiedzy ogólnej
- test sprawności fizycznej
- test psychologiczny pod kątem predyspozycji do pełnienia służby
Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, podobna do każdej innej rozmowy o pracę, podczas której kandydat udziela odpowiedzi na pytania mające ocenić jego cechy bądź kompetencje wymagane w służbie w Policji.
Ważnym elementem procesu rekrutacji jest też postępowanie sprawdzające, o którym mowa w ustawie o ochronie informacji niejawnych. Postępowanie sprawdzające ma na celu ustalenie, czy kandydat może uzyskać dostęp do informacji niejawnych, potwierdzony „poświadczeniem bezpieczeństwa”.
Kandydaci, którzy uzyskają odpowiedni wynik na tym etapie, są kierowani na specjalistyczne badania lekarskie, które mają potwierdzić, że dana osoba nie posiada przeciwwskazań medycznych do pełnienia służby w Policji.
Proces rekrutacji do Policji trwa nieprzerwanie. Kolejne przyjęcia do służby w garnizonie warmińsko-mazurskim w 2023 roku zaplanowano:
- 28 grudnia
Więcej szczegółowych informacji na temat etapów doboru do służby można przeczytać na stronie:
(p.ż)