Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie jednego dnia interweniowali dwa razy wobec nietrzeźwych rodziców. Czwórka dzieci, z uwagi na brak innej możliwości, pierwszą noc wakacji spędziła w pogotowiu opiekuńczym. W obu przypadkach materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego.

W piątek około godziny 15.30 policjanci interweniowali wspólnie z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wobec nietrzeźwej matki. 36-letnia kobieta opiekowała się swoją nieletnia córką mając 3 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że Krystyna P. swoim zachowaniem zagrażała sobie, została przewieziona na Izbę Wytrzeźwień. Córką natomiast zaopiekowali się pracownicy mops-u.

Tego samego dnia około godziny 23.00 policjanci interweniowali w podobnej sprawie. Tym razem zgłoszenie dotyczyło obojga rodziców, którzy w stanie nietrzeźwości mieli opiekować się dziećmi. 36-letnia matka oraz jej 48-letni partner pokłócili się o pieniądze i wyniki w nauce jednego z chłopców. Oboje pili wcześniej alkohol. Badanie wykazało, że mieli blisko po promilu alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano pracownika mops-u. Dzieci z uwagi na brak innej możliwości zostały przewiezione do pogotowia opiekuńczego.

W obu sprawach postępowanie policjantów będzie takie same. Materiały zostaną przesłane do właściwego sądu rodzinnego.

Powrót na górę strony